header
  Informacje o Izbie
  Wydawcy w Izbie
  Polski rynek prasowy
  Aktualności
  Szkolenia
  Regulacje prawne
  Dokumenty IWP
  Kodeks Wydawców
  Biuletyn
  Biuletyn Europejski IWP
  Kolporterzy
  Organizacje w Polsce
  Organizacje międzynarodowe
  Kontakt
  Warto przeczytać

footer
 
 
   
   
  © IWP 2003
born in
IC Media
>>Co warto przeczytać
<<wróć do listy artykułów

  "Proof of Performance" - raport opracowany przez FIPP/19/09/2012  


FIPP – Światowa Organizacja Wydawców Czasopism, której Izba jest członkiem, opublikował właśnie raport „Proof of Performance”. Raport ten, będący efektem analiz 110 przykładów od wydawców z całego świata (w tym również z Polski), pokazuje, jak czasopisma, zarówno drukowane jak i te na platformach cyfrowych, radzą sobie wobec zmian zachodzących w świecie mediów. Pozwala także przyjrzeć się zjawisku migracji czytelnika w stronę mediów cyfrowych, ale także dowodzi, że migracja taka niekoniecznie oznacza zmniejszenie liczby odbiorców czasopism drukowanych. W publikacji sporo miejsca poświęcono również reklamie drukowanej i na nośnikach elektronicznych.

Raport Proof of Performance w wersji elektronicznej jest dostępny bezpłatnie na stronie www.fipp.com/POP. Wersję drukowaną można zamówić na stronie www.fipp.com/publications , cena dla członków FIPP £35, dla pozostałych £42.

W ramach wspólnych działań IWP, ZKDP i PBC przygotowywana jest obecnie w porozumieniu z FIPP elektroniczna wersja raportu w języku polskim.