Solidarnościowy protest tygodników lokalnych po decyzji sądu w sprawie „Tygodnika Zamojskiego”

Ponad 30 wydawców lokalnych opublikowało dziś (czwartek 12 grudnia) artykuły „Tygodnika Zamojskiego” zablokowane wcześniej przez Sąd Okręgowy. W serwisach 32 wydawców lokalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych ukazały się artykuły z „Tygodnika Zamojskiego” o miejskiej spółce w Zamościu, których usunięcie nakazał „TG” sąd. Izba Wydawców Prasy z niedowierzaniem przyjęła informację o decyzji Sądu Okręgowego w Zamościu i wyraziła stanowczy sprzeciw wobec decyzji Sądu Okręgowego.

W ramach solidarności z „Tygodnikiem Zamojskim” i protestu przeciw decyzji sądu ponad 30 wydawców serwisów lokalnych zdecydowało się zamieścić dziś pięć artykułów z „TZ”, których dotyczy sądowy zakaz. „Tygodnik Zamojski” w kilku tekstach opisywał nieprawidłowości przy przetargu na budowę farmy fotowoltaicznej ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu i zastrzeżenia dotyczące tej spółki.

Firma skierowała pozew do sądu, a w ramach zabezpieczenia powództwa wniosła o usunięcie dotyczących niej tekstów z serwisu www „Tygodnika Zamojskiego” oraz zakaz publikacji kolejnych. Komentując to, redakcja 20 listopada na pierwszej stronie zamieściła ramkę z czerwonym stemplem „Cenzura” i informacją o sądowym zakazie.

Poniżej aktualna lista wydawców, którzy włączyli się do akcji solidarnościowej i na swych stronach internetowych za zgodą autorki i redakcji umieścili teksty z „Tygodnika Zamojskiego” (w tym trzy, które sąd nakazał „Tygodnikowi Zamojskiemu”  usunąć z jego strony internetowej).

Aktualności Lokalne, zlotowskie.pl
Co  tydzień Jaworzno, jaw.pl
Czas Chojnic, Tygodnik Tucholski, czas.tygodnik.pl, tygodnik.pl
Dobra Gazeta, dobragazeta.com.pl, kedzierzynkozle.tv
Dzień Dobry Bełchatów, ddbelchatow.pl
Gazeta Gryfińska, egryfino.pl
Gazeta Jarocińska, Życie Pleszewa, Gazeta Krotoszyńska, Życie Gostynia, Życie Rawicza, jarocinska.pl, zpleszewa.pl, krotoszynska.pl, gostynska.pl, rawicz24.pl
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, kutno.net.pl, portalplock.pl, terazgostynin.pl, mojaleczyca.pl
Gazeta Noworudzka, Gazeta Kłodzka, Gazeta Ząbkowicka, Gazeta Świebodzic, Euroregio Glacensis, nowaruda24.plklodzko24.eu
Gazeta Radomszczańska, radomszczanska.pl,
Gazeta Słupecka, gazetaslupecka.pl
Gazeta Tczewska / Tczewska.pl; Gazeta Kociewska / Kociewiak.pl; Gazeta Malborska / Malbork1.pl; Kurier Kwidzyński / Kwidzyn1.pl; Dziennik Pomorza / PortalPomorza.pl
Korso, korso.pl
Kulisy Powiatu Kluczbork-Olesno, kulisypowiatu.pl
Kurier Gmin, kuriergmin.pl
Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz, kurierpodlaski.pl
Kurier Słupecki, slupca.pl
Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, toiowo.eu, pultuszczak.pl, nowodworski.info, jarmark24.pl
Nowa Gazeta Trzebnicka, nowagazeta.pl
Nowa Gazeta Lokalna, lokalna24.pl
Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, nowiny.pl
Nowy Łowiczanin, lowiczanin.info
Nowy Wyszkowiak, nowywyszkowiak.pl
Obserwator Lokalny, debica24.eu
Pałuki, Pałuki i Ziemia Mogileńska, palukitv.pl, palukimogilno.pl
Przełom, przelom.pl
Reporter Gazeta, reportergazeta.pl
Rzecz Krotoszyńska, rzeczkrotoszynska.pl
Strzelec Opolski, strzelecopolski.pl
Twój Głos Ryki, Twój Głos Garwolin, twojglos.pl, twojglos-garwolin.pl
Tygodnik Kętrzyński, tygodnikketrzynski.pl
Tygodnik Podhalański, 24tp.pl
Tygodnik Starachowicki, starachowicki.eu
Tygodnik Ziemi Opolskiej, tygodnikziemiopolskiej.pl
Wiadomości Krajeńskie, krajna.com.pl
Wiadomości Wrzesińskie, wrzesnia.info.pl
Wieści Wolbromskie, Wieści Miechowskie, wiesci.info.pl
Wspólnota, 24wspolnota.pl